Mondo News

România vs Suedia 1-0 (0-0) / O revanșă amicală după 24 de ani

Marti, 27 Martie 2018 23:30
Scris de: Vlad Economu

Naționala României va disputa, marți seară, un meci amical în compania reprezentativei similare a Suediei. Partida se va juca pe stadionul “Ion Oblemenco” din Craiova, începând cu ora 21.30 și va fi transmisă de PRO Tv.

Update: România a câștigat partida amicală cu Suedia, scor 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat de Dorin Rotariu în minutul 57.

Știre inițială

Aceasta este cea de-a 9-a întâlnire directă între naționalele României și Suediei, bilanțul fiind favorabil nordicilor, care au 3 victorii față de cele două înregistrate de români. Alte trei partide s-au încheiat la egalitate.

Selecționerul Cosmin Contra a dezvăluit că-l va folosi din nou titular pe Bancu în flancul stâng al apărării, în timp ce Nicolae Stanciu, autor al unui gol superb cu Israel, e așteptat să înceapă partida din primul minut.

România vs Suedia (echipe probabile):

România: Tătărușanu – Benzar, Săpunaru, Grigore, Bancu – Anton, Marin – Stanciu, Budescu, Grozav – Keseru.
Suedia: Nordfeldt – Lustig, Lindeloef, Granqvist, Olsson – Claesson, Svensson, Larsson, Forsberg – Berg, Toivonen.

Sursă foto: sport

Lasa un comentariu

Adresa de email nu va fi publicata

*

x

romania, manastirea frasinei, avaton, valcea, strict interzis, femei Singurul loc din România unde este interzis accesul femeilor

victor ortiz, fost campion mondial, agresiune sexuala, viol, WBC, SUA Fostul campion mondial Victor Ortiz, arestat pentru viol și agresiune sexuală

lucy lawless, xena, printesa razboinica, foto, serial, 50 de ani O mai ții minte pe Xena, Prințesa Războinică! Cum arată acum actrița Lucy Lawless la 50 de ani

metallica, worldwired, 14 august 2019, arena nationala, bucuresti Metallica revine și va cânta din nou la Bucureşti! Când și unde va avea loc concertul