Mondo News

FCSB – CFR Cluj 1-1 (0-1) / Remiză pentru liderul din Gruia în derby-ul de pe Național Arena

Sambata, 10 Februarie 2018 23:34
Scris de: Vlad Economu

FCSB și CFR Cluj, primele două clasate din Liga 1 s-au întâlnit sâmbătă seară, pe Național Arena din Capitală. La capătul unui meci extrem de încins, cele două echipe au terminat la egalitate 1-1.

CFR Cluj a deschis scorul în minutul 33 prin Paulo Vinicius, după o greșeală uriașă a portarului Andrei Vlad. Egalarea a fost restabilită de Constantin Budescu, care a transformat un penalty obținut de Florin Tănase, în minutul 76.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj rămâne pe primul loc al clasamentului Ligii I cu 53 de puncte, în timp ce FCSB rămâne pe poziția secundă, cu 52 de puncte.