Mondo News

Rogers Cup, Toronto. Simona Halep, abandon din cauza unor probleme medicale

Sambata, 10 August 2019 10:21
Scris de: Vlad Economu

Simona Halep, locul 4 mondial, a abandonat meciul cu Marie Bouzkova (Cehia, 91 WTA), din sferturi de la Rogers Cup, din cauza unei accidentări la tendon.

După 20 de minute, Halep era condusă cu 4-0 în primul set însă a reuşit să egaleze, dar a pierdut setul cu 4-6, după 46 de minute. Apoi, jucătoarea română a decis să se retragă, după ce a cerut intervenţia medicului, ea acuzând dureri la un tendon, transmite News.ro.

“Normal că sunt dezamagită că Simona a fost nevoită să se retraga. M-am simțit foarte bine jucand împotriva ei, chiar dacă a fost doar pentru un singur set. A fost o experiență minunată. Am avut schimburi de mingi intense, lungi, așa că poate a vrut să se protejeze, cred că i-a fost teamă să nu o doară și mai mult”, a declarat Marie Bouzkova.

Sursa foto: sport

Lasa un comentariu

Adresa de email nu va fi publicata

*

x

anm, prognoza meteo, craciun 2019, revelion 2020, elena mateescu, director anm, vremea, temperaturi ridicate Prognoză meteo Sărbători de Iarnă. Cum va fi vremea de Crăciun și Revelion

vultur, caracatita, bataie, video, canada Finalul luptei crâncene dintre un vultur şi o caracatiţă uriașă! Video

horoscop 16 decembrie 2019, horoscop luni, horoscop azi, horoscop zilnic Horoscop 16 decembrie 2019. Săgetătorii au parte de situații neprevăzute, iar Taurii vor face niște drumuri

sorina, fetita, adoptie, imagini scandaloase, familie adoptiva, america Ce face micuța Sorina în America! Imaginile care au revoltat opinia publică din România