Mondo News

Liga Campionilor / sferturi tur: Rezultatele și marcatorii meciurilor de marți seară

Marti, 03 Aprilie 2018 23:30
Scris de: Vlad Economu

Liga Campionilor / sferturi tur. Marți seară, de la ora 21.45, sunt programate primele două partide din cadrul turului sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.

Update: Rezultatele și marcatorii meciurilor de marți seară:

Juventus Torino vs Real Madrid 0-3 (0-1)
Marcatori: Cristiano Ronaldo (3, 64), Marcelo (72)

FC Sevilla vs Bayern Munchen 1-2 (1-1)
Marcatori: Pablo Sarabia (32) / Jesus Navas (37-aut.), Thiago Alcantara (68)

Returul acestor partide va avea loc săptămâna viitoare.

Știre inițială

La Torino, Juventus va primi vizita lui Real Madrid, într-o reeditare a finalei Ligii Campionilor de anul trecut, câștigată categoric de spanioli cu 4-1. Partida poate fi vizionată în direct pe posturile Pro TV și Telekom Sport 1.

Juventus vs Real / echipe probabile:

Juventus Torino: Buffon – De Sciglio, Barzagli, Chiellini, Asamoah – Khedira, Bentacour, Matuidi – Dybala, Higuain, Douglas Costă.
Antrenor: Massimiliano Allegri.
Real Madrid: Navas – Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo – Modric, Casemiro, Kroos – Isco – Cristiano Ronaldo, Benzema.
Antrenor: Zinedine Zidane.

În celălalt meci a serii, FC Sevilla o va întâlni pe Bayern Munchen, oaspeții pornind favoriți. Întâlnirea va fi transmisă în direct de posturile Telekom Sport 2 și Look TV.

FC Sevilla vs Bayern Munchen / echipe probabile:

FC Sevilla: Rico – Navas, Kjaer, Lenglet, Escudero – Pizarro, Nzonzi – Sarabia, Vazquez, Correa – Ben Yedder.
Antrenor: Vicenzo Montella.
Bayern Munchen: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – James Rodriguez, Martinez, Muller – Robben, Lewandowski, Ribery.
Antrenor: Jupp Heynckes.

Sursă foto: uefa

Lasa un comentariu

Adresa de email nu va fi publicata

*

x

delia matache, nervi, fan, idiot, Delia, scoasă din sărite de un fan: “Ești incredibil de idiot”! De ce s-a enervat artista

connect-r, misha, divort, tradare, amanta, divort connect-r misha Connect-R și Misha au divorțat! Când și de ce s-au despărțit de fapt cei doi artiști

bere, watercress warrior, potenta, bere ciudata, sex Berea care te face campion la pat! Foto în articol

pterozaur, descoperire, vertebrate zburatoare, video, specie noua Descoperire inedită! O nouă specie de pterozaur oferă detalii despre primele vertebrate zburătoare. Video