Mondo News

EUROPA LEAGUE: REZULTATELE din RETURUL SFERTURILOR! ROMANII au fost ELIMINATI DRAMATIC

Vineri, 21 Aprilie 2017 01:01
Scris de: Vlad Economu

REZULTATE SFERTURI de FINALA EUROPA LEAGUE. Formatia Celta Vigo s-a calificat in semifinalele EUROPA LEAGUE, trecand in sferturile de finala de Genk, scor 3-2 in tur si 1-1 in retur, informeaza News.ro. Joi seara, in partida disputata de Celta Vigo in deplasare, au marcat Trossard ’67 pentru gazde si Sisto ’63 pentru oaspeti.

UPDATEFinal: Schalke - Ajax 3-2 (0-2 in tur). Au marcat: Goretzka (’53), Burgstaller (’56), Caligiuri (’101) / Viergever (’111), Younes (’120);

Final: Manchester United - Anderlecht 2-1 (1-1 in tur). Au marcat: Mkhitaryan (’10), Rashford (’107) / Hanni (’32);Alexandru Chipciu a fost titular in aceasta partida si a evoluat pana in minutul 63, moment in care pe teren a intrat Nicusor Stanciu. Cei doi romani nu au impresionat.

Final: Besiktas – Lyon 2-1 in timpul regulamentar, 6-7 dupa penaltiuri (1-2 in tur). Au marcat: Talisca (’27, ’58) / Lacazette ‘ (34). Au marcat la penaltiuri: Babel, Tosun, Hutchinson, Arslan, Talisca, Uysal / Fekir, Tolisso, Ghezzal, Rybus, Valbuena, Diakhaby, Gonalons

STIRE INITIALA

Celelalte trei sferturi de finala, Besiktas – Olympique Lyon (1-2 in tur), Manchester United – Anderlecht Bruxelles (1-1 in tur) si Schalke 04 – Ajax Amsterdam (0-2 in tur), au intrat in prelungiri, scorurile dupa disputarea a 90 de minute fiind similare cu cele din tur.

Tragerea la sorti pentru semifinale va avea loc vineri, de la ora 13:30.

Sursa foto: uefa

Lasa un comentariu

Adresa de email nu va fi publicata

*

x

horoscop 18 decembrie 2017, horoscop luni, horoscop azi, horoscop zilnic Horoscop 18 decembrie 2017. Agitație maximă, sentimente neexprimate și atenție la cheltuieli

regele mihai, avere uriasa, mostenire, casa regala, proprietati, Moștenirea fabuloasă lăsată de Regele Mihai! Averea uriașă a Casei Regale

horoscop saptamana 18-24 decembrie 2017,horoscop saptamanal, horoscop 18-24 decembrie 2017, Horoscop 18-24 decembrie 2017. O ofertă de nerefuzat, ceva probleme de sănătate și un pas înainte

mădălina pamfile, iubit mădălina pamfile, notă plata, nuba, afacerist spaniol Mădălina Pamfile a rupt-o în fericire! S-a combinat cu un meseriaș care aruncă bani în stânga și-n dreapta