Mondo News

ASTRA GIURGIU si-a aflat ADVERSARA din TURUL II PRELIMINAR al EUROPA LEAGUE

Luni, 19 Iunie 2017 15:48
Scris de: Vlad Economu
ASTRA GIURGIU si-a aflat ADVERSARA din TURUL II PRELIMINAR al EUROPA LEAGUE

ASTRA GIURGIU in TURUL II PRELIMINAR din EUROPA LEAGUE. Azi a avut loc, la sediul UEFA de la Nyon (Elvetia) tragerea la sorti a tururilor I si II PRELIMINARE din EUROPA LEAGUE, de la 14:00 si, respectiv, 15:30.

Nu mai putin de 100 de echipe vor juca in TURUL I PRELIMINAR al EUROPA LEAGUE. Celor 50 de echipe care se vor califica in TURUL II PRELIMINAR II li se vor alatura alte 16, printre care si ASTRA GIURGIU, ajunse direct in aceasta faza a EUROPA LEAGUE.

ASTRA GIURGIU va fi reprezentanta Romaniei la tragerea la sorti de astazi. Formatia antrenata de tehnicianul Edi Iordanescu a intrat direct in turul II, acolo unde este cap de serie, si si-a aflat adversara la scurt timp dupa ora 15.30.

Astfel, ASTRA GIURGIU va intalni in TURUL II PRELIMINAR al EUROPA LEAGUE pe castigatoarea dublei manse a partidei dintre PFC ZIRE (Azerbaidjan) si FC DIFFERDANGE (Luxemburg). Cele doua echipe vor evolua in primul tur preliminar la 29 iunie si 6 iulie. ASTRA GIURGIU va juca partida tur in deplasare, la 13 iulie, si returul pe teren propriu, la 20 iulie.

PROGRAMUL COMPLET AL PARTIDELOR DIN TURUL I PRELIMINAR AL EUROPA LEAGUE:

Maccabi Tel Aviv (Israel) – Tirana KF (Albania) 
Kairat Almatî (Kazahstan) – Atlantas Klaipeda (Lituania) 
Beitar Ierusalim (Israel) – Vasas Budapesta (Ungaria) 
Ordabasi Simkent (Kazahstan) – Siroki Brijeg (Bosnia) 
Steaua Roşie Belgrad (Serbia) – Floriana La Valletta (Malta) 
Valletta City FC (Malta) – Folgore (San Marino) 
Ventspils (Letonia) – Valur Reykjavík (Islanda) 
St Johnstone (Scotia) – Trakai (Lituania) 
Odds BK (Norvegia) – Ballymena United (Irlanda de Nord) 
Sahtior Soligorsk (Belarus) – Suduva Siauliai (Lituania) 
Mladost Lucani (Serbia) – Inter Baku (Azerbaidjan) 
Cihura Sacihere (Georgia) – SC Rheindorf Altach (Austria) 
Fola Esch (Luxemburg) – Milsami Orhei (R. Moldova) 
Partizani Tirana (Albania) – Botev Plovdiv (Bulgaria) 
UE Santa Coloma (Andorra) – NK Osijek (Croaţia) 
Zaria Balti (R. Moldova) – FK Sarajevo (Bosnia) 
Bala Town (Tara Galilor) – FC Vaduz (Liechtenstein) 
VPS Vaasa (Finlanda) – Olimpija Ljubljana (Slovenia) 
Connah’s Quay Nomads (Tara Galilor) – HJK Helsinki (Finlanda) 
SJK Seinaejoki (Finlanda) – KR Reykjavík (Islanda) 
Sirak Ghiumri (Armenia) – Gorica (Slovenia) 
Zira FK (Azerbaidjan) – Red Boys Differdange (Luxemburg) 
Vojvodina Novi Sad (Serbia) – MFK Ruzomberok (Slovacia) 
Slovan Bratislava (Slovacia) – Piunik Erevan (Armenia) 
Rabotnicki Skopje (Macedonia) – Tre Penne (San Marino) 
Glasgow Rangers (Scotia) – Progres Niederkorn (Luxemburg) 
NK Domzale (Slovenia) – Flora Tallinn (Estonia) 
Crusaders Belfast (Irlanda de Nord) – FK Liepaja (Letonia) 
Nomme Kalju (Estonia) – B36 Torshavn (Feroe) 
Levadia Tallinn (Estonia) – Cork City (Irlanda) 
Dacia Chisinau (R. Moldova) – Shkendija (Macedonia) 
Levski Sofia (Bulgaria) – Sutjeska Niksic (Muntenegru) 
Irtis Pavlodar (Kazahstan) – Dunav Ruse (Bulgaria) 
Jagiellonia Bialystok (Polonia) – Dinamo Batumi (Georgia) 
Zeljeznicar Sarajevo (Bosnia) – Zeta Golubovci (Muntenegru) 
AEK Larnaca (Cipru) – Lincoln (Gibraltar) 
Midtjylland (Danemarca) – Derry City (Irlanda) 
Dinamo Minsk (Belarus) – NSI Runavik (Feroe) 
Ferencvaros Budapesta (Ungaria) – FK Jelgava (Letonia) 
Lyngby BK (Danemarca) – Bangor City (Tara Galilor) 
AS Trencín (Slovacia) – Torpedo Kutaisi (Georgia) 
Lech Poznan (Polonia) – Pelister Bitola (Macedonia) 
Mladost Podgorica (Muntenegru) – Gandzasar-Kapan (Armenia) 
Videoton Szekesfehervar (Ungaria) – Balzan (Malta) 
AEL Limassol (Cipru) – St Joseph’s (Gibraltar) 
Skenderbeu Korce (Albania) – Sant Julia (Andorra) 
Haugesund (Norvegia) – Coleraine (Irlanda de Nord) 
Stjarnan (Islanda) – Shamrock Rovers Dublin (Irlanda) 
IFK Norrkoeping (Suedia) – Prishtina KF (Kosovo) 
AIK Solna (Suedia) – KI Klaksvik (Feroe)

Sursa foto: uefa.com


Lasa un comentariu

Adresa de email nu va fi publicata

*

Copyright © Mondo News 2008 - 2013. All rights reserved.
x

horoscop 18 decembrie 2017, horoscop luni, horoscop azi, horoscop zilnic Horoscop 18 decembrie 2017. Agitație maximă, sentimente neexprimate și atenție la cheltuieli


regele mihai, avere uriasa, mostenire, casa regala, proprietati, Moștenirea fabuloasă lăsată de Regele Mihai! Averea uriașă a Casei Regale


horoscop saptamana 18-24 decembrie 2017,horoscop saptamanal, horoscop 18-24 decembrie 2017, Horoscop 18-24 decembrie 2017. O ofertă de nerefuzat, ceva probleme de sănătate și un pas înainte


mădălina pamfile, iubit mădălina pamfile, notă plata, nuba, afacerist spaniol Mădălina Pamfile a rupt-o în fericire! S-a combinat cu un meseriaș care aruncă bani în stânga și-n dreapta