Mondo News

ASTRA GIURGIU si-a aflat ADVERSARA din TURUL II PRELIMINAR al EUROPA LEAGUE

Luni, 19 Iunie 2017 15:48
Scris de: Vlad Economu

ASTRA GIURGIU in TURUL II PRELIMINAR din EUROPA LEAGUE. Azi a avut loc, la sediul UEFA de la Nyon (Elvetia) tragerea la sorti a tururilor I si II PRELIMINARE din EUROPA LEAGUE, de la 14:00 si, respectiv, 15:30.

Nu mai putin de 100 de echipe vor juca in TURUL I PRELIMINAR al EUROPA LEAGUE. Celor 50 de echipe care se vor califica in TURUL II PRELIMINAR II li se vor alatura alte 16, printre care si ASTRA GIURGIU, ajunse direct in aceasta faza a EUROPA LEAGUE.

ASTRA GIURGIU va fi reprezentanta Romaniei la tragerea la sorti de astazi. Formatia antrenata de tehnicianul Edi Iordanescu a intrat direct in turul II, acolo unde este cap de serie, si si-a aflat adversara la scurt timp dupa ora 15.30.

Astfel, ASTRA GIURGIU va intalni in TURUL II PRELIMINAR al EUROPA LEAGUE pe castigatoarea dublei manse a partidei dintre PFC ZIRE (Azerbaidjan) si FC DIFFERDANGE (Luxemburg). Cele doua echipe vor evolua in primul tur preliminar la 29 iunie si 6 iulie. ASTRA GIURGIU va juca partida tur in deplasare, la 13 iulie, si returul pe teren propriu, la 20 iulie.

PROGRAMUL COMPLET AL PARTIDELOR DIN TURUL I PRELIMINAR AL EUROPA LEAGUE:

Maccabi Tel Aviv (Israel) – Tirana KF (Albania) 
Kairat Almatî (Kazahstan) – Atlantas Klaipeda (Lituania) 
Beitar Ierusalim (Israel) – Vasas Budapesta (Ungaria) 
Ordabasi Simkent (Kazahstan) – Siroki Brijeg (Bosnia) 
Steaua Roşie Belgrad (Serbia) – Floriana La Valletta (Malta) 
Valletta City FC (Malta) – Folgore (San Marino) 
Ventspils (Letonia) – Valur Reykjavík (Islanda) 
St Johnstone (Scotia) – Trakai (Lituania) 
Odds BK (Norvegia) – Ballymena United (Irlanda de Nord) 
Sahtior Soligorsk (Belarus) – Suduva Siauliai (Lituania) 
Mladost Lucani (Serbia) – Inter Baku (Azerbaidjan) 
Cihura Sacihere (Georgia) – SC Rheindorf Altach (Austria) 
Fola Esch (Luxemburg) – Milsami Orhei (R. Moldova) 
Partizani Tirana (Albania) – Botev Plovdiv (Bulgaria) 
UE Santa Coloma (Andorra) – NK Osijek (Croaţia) 
Zaria Balti (R. Moldova) – FK Sarajevo (Bosnia) 
Bala Town (Tara Galilor) – FC Vaduz (Liechtenstein) 
VPS Vaasa (Finlanda) – Olimpija Ljubljana (Slovenia) 
Connah’s Quay Nomads (Tara Galilor) – HJK Helsinki (Finlanda) 
SJK Seinaejoki (Finlanda) – KR Reykjavík (Islanda) 
Sirak Ghiumri (Armenia) – Gorica (Slovenia) 
Zira FK (Azerbaidjan) – Red Boys Differdange (Luxemburg) 
Vojvodina Novi Sad (Serbia) – MFK Ruzomberok (Slovacia) 
Slovan Bratislava (Slovacia) – Piunik Erevan (Armenia) 
Rabotnicki Skopje (Macedonia) – Tre Penne (San Marino) 
Glasgow Rangers (Scotia) – Progres Niederkorn (Luxemburg) 
NK Domzale (Slovenia) – Flora Tallinn (Estonia) 
Crusaders Belfast (Irlanda de Nord) – FK Liepaja (Letonia) 
Nomme Kalju (Estonia) – B36 Torshavn (Feroe) 
Levadia Tallinn (Estonia) – Cork City (Irlanda) 
Dacia Chisinau (R. Moldova) – Shkendija (Macedonia) 
Levski Sofia (Bulgaria) – Sutjeska Niksic (Muntenegru) 
Irtis Pavlodar (Kazahstan) – Dunav Ruse (Bulgaria) 
Jagiellonia Bialystok (Polonia) – Dinamo Batumi (Georgia) 
Zeljeznicar Sarajevo (Bosnia) – Zeta Golubovci (Muntenegru) 
AEK Larnaca (Cipru) – Lincoln (Gibraltar) 
Midtjylland (Danemarca) – Derry City (Irlanda) 
Dinamo Minsk (Belarus) – NSI Runavik (Feroe) 
Ferencvaros Budapesta (Ungaria) – FK Jelgava (Letonia) 
Lyngby BK (Danemarca) – Bangor City (Tara Galilor) 
AS Trencín (Slovacia) – Torpedo Kutaisi (Georgia) 
Lech Poznan (Polonia) – Pelister Bitola (Macedonia) 
Mladost Podgorica (Muntenegru) – Gandzasar-Kapan (Armenia) 
Videoton Szekesfehervar (Ungaria) – Balzan (Malta) 
AEL Limassol (Cipru) – St Joseph’s (Gibraltar) 
Skenderbeu Korce (Albania) – Sant Julia (Andorra) 
Haugesund (Norvegia) – Coleraine (Irlanda de Nord) 
Stjarnan (Islanda) – Shamrock Rovers Dublin (Irlanda) 
IFK Norrkoeping (Suedia) – Prishtina KF (Kosovo) 
AIK Solna (Suedia) – KI Klaksvik (Feroe)

Sursa foto: uefa.com


Articole Recomandate

Lasa un comentariu

Adresa de email nu va fi publicata

*

Lifestyle

Economie

Sport

Copyright © Mondo News 2008 - 2013. All rights reserved.
x

CANICULA, PROGNOZA METEO, PROGNOZA METEO WEEKEND, VREME CALDA, TEMPERATURI RIDICATE, ANM, AVERTIZARE METEOROLOGI, FURTUNI SPORADICE, AVERSE PUTINE, PROGNOZA METEO WEEKEND IUNIE 2017 CALDURA TOPESTE ROMANIA! Meteorologii anunta CANICULA in cea mai mare parte a TARII


TOP 5, VIDEO, CELE MAI PROASTE SCENE SEX, SCENE SEX PROASTE, SCENE DE SEX FILME, GIGLI, BODY OF EVIDENCE, THE ROOM, HOWARD THE DUCK, SHOWGIRLS VIDEO Cele mai PROASTE SCENE de SEX din FILME! NUME GRELE facute de RUSINE


HOROSCOP ZILNIC, HOROSCOPUL ZILNIC, HOROSCOPUL DE AZI, HOROSCOPUL ZILNIC DE AZI DUMINICA 25 IUNIE 2017 HOROSCOPUL ZILEI DE DUMINICA, 25 IUNIE 2017


HOROSCOP WEEKEND 24-25 IUNIE 2017, PREVIZIUNI ASTRALE, PREVIZUNI KARMICE, WEEKEND 24-25 IUNIE 2017, HOROSCOP, HOROSCOP SFARSIT SAPTAMANA, HOROSCOP WEEKEND IUNIE 2017 HOROSCOP de WEEKEND, 24-25 IUNIE 2017. O ZODIE trebuie sa consulte un MEDIC